Hakkımızda

Biz Kimiz?

2021 yılında 'insandan insana' düsturundan hareketle gönlü zengin insanlar ve ihtiyaç sahipleri arasında sevgi ve merhamet köprüleri inşa etmeyi hedefleyerek kurulan Emin Yardım, ayrım yapmaksızın insana insan olduğu için değer veren ve empatiyi benimseyerek ihtiyaç sahiplerine doğrudan yardım ulaştıran bir iyilik hareketidir.

Emin Yardım olarak, insanlığın ortak değerlerine odaklanan bir yardım hareketi olma şuuruyla ilerleyerek; coğrafya, dil, din, ırk veya mezhep ayrımı yapmaksızın her insanın ve hatta her canlının yanında olmanın önemini benimsiyoruz. Özellikle insanlıkla özdeşleşmiş değerleri yücelterek yardımseverliği bir yaşam tarzına dönüştürmeyi hedefliyor, muhtaç olan herkese el uzatmak ve yardım ulaştırmak amacıyla çalışıyoruz.

Temel insani değerleri merkeze alan bir yaklaşım benimseyerek, insanların ihtiyaçlarına ve duygusal hassasiyetlerine önem verip anlayışla yaklaşıyor, empati yapabilmenin özellikle altını çiziyoruz. Güvenilirlik ve şeffaflık ilkelerini temel alarak, tüm faaliyetlerimizi şeffaf ve kamuya açık bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İnsanlar ile her zaman sıcak ve içten bir iletişim kurmaya özen gösteriyor ve samimi bir yaklaşım benimseyerek duygusal bağ kurmaya odaklanıyoruz. Kullandığımız iletişim kanallarında özellikle umudu yansıtan pozitif bir dil kullanmaya çalışıyor, sevgi ve saygı çerçevesinde hareket ediyoruz.

Ayrıca, Emin Yardım olarak, yardımın sadece maddi değil, aynı zamanda manevi bir zenginlik olduğunu da vurguluyoruz. ‘’İnsandan insana’’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, ihtiyaç sahiplerine umut ve dayanışma sunmanın yanı sıra, insanlar arasında köprüler kurarak toplumsal etkiyi artırmayı ve sınıf ayrımını azaltmayı hedefliyoruz. Eminiz ki, insanlar arasında oluşturduğumuz bu kuvvetli bağlar ile aydınlık bir geleceği hep birlikte şekillendirebiliriz.

EMiN İnsani Yardım Derneği

EMiN İnsani Yardım Derneği dünyanın her yerinde temel ihtiyaçlarını temin konusunda sıkıntı yaşayan insanlara, her türlü yardım faaliyetlerini organize etmek üzere kurulmuş olan, kamu yararı statüsüne sahip, gönüllülük ve özveri esasına göre çalışan hükümet dışı bir sivil toplum kuruluşudur.

Banka Bilgileri


EMiN e.V. IBAN: DE91 5023 4500 0437 8000 01 BIC: KTAGDEFFXXX KT Bank AG

İletişim


Wolffring 66, 12101

Berlin / Almanya


+49 (0) 179 510 1734

[email protected]