Damlaya Damlaya İyilik

Su Kuyusu

Su hayattır, temiz su içmek her insanın en temel hakkıdır. Ancak ne yazık ki, günümüz dünyasında hala temiz su kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken milyonlarca ve hatta susuzluk sebebiyle hayatını kaybeden binlerce insan var. ‘’Damlaya Damlaya İyilik’’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, sizleri insanların en temel hakkı olan temiz su içme ihtiyacını karşılamak üzere Afrika ve Asya’da su kuyuları açmaya davet ediyoruz.

 

Dünya genelinde birçok insan, temiz suya erişim konusunda ciddi zorluklar yaşamaktadır. Temiz suya ulaşamayan topluluklar, su kaynaklarının uzak olması veya kirlenmiş olması nedeniyle sağlık sorunlarıyla mücadele etmektedir. Özellikle Afrika ve Asya kıtasında birçok insan hala temiz suya ulaşmakta oldukça güçlük çekmektedir. Birçok insan tertemiz derelerden akan sulara değil, gözlerden akan su gibi gözyaşlarına aşinadır.

 

Açılan su kuyuları ile dünyanın diğer ucundaki bu insanlara temiz, güvenilir ve sürdürülebilir bir su kaynağı sağlayarak, hayatlarını olumlu yönde etkilemekteyiz. Sizlerin destekleriyle suya erişimi olmayan topluluklara bir el uzatıyor ve bu insanlara bir umut oluyoruz. Bağışlarınız, su kuyularının açılması, bakımı ve su temini için kullanılacaktır.

 

Siz de ‘’Damlaya Damlaya İyilik’’ diyerek bu hayırda bize ortak olabilir, suya erişimi olmayan bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına dokunabilirsiniz. Emin olun açılan her bir su kuyusu ile o topraklarda binlerce kişi hayata tutunmaktadır!

 

Bangladeş

Pompalı Su Kuyusu (35m-55m): 450€

Pompalı Su Kuyusu (101m-333m): 1200€

Elektrikli Pompalı Su Kuyusu (40m-60m): 900€

Gana

Elektrikli Pompalı Su Kuyusu (35m-55m): 3500€

 

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

EMiN İnsani Yardım Derneği

EMiN İnsani Yardım Derneği dünyanın her yerinde temel ihtiyaçlarını temin konusunda sıkıntı yaşayan insanlara, her türlü yardım faaliyetlerini organize etmek üzere kurulmuş olan, kamu yararı statüsüne sahip, gönüllülük ve özveri esasına göre çalışan hükümet dışı bir sivil toplum kuruluşudur.

Banka Bilgileri


EMiN e.V. IBAN: DE91 5023 4500 0437 8000 01 BIC: KTAGDEFFXXX KT Bank AG

İletişim


Wolffring 66, 12101

Berlin / Almanya


+49 (0) 179 510 1734

[email protected]