Bir Dünya Aydınlat

Dünya genelinde 2 milyardan fazla insanın göz rahatsızlığı bulunmaktadır. Bu sayının yarısından fazlasını ise kolayca tedavi edilebilen Katarakt hastalığı oluşturmaktadır.

 

Bangladeş’te tekrardan görmeyi bekleyen binlerce insan var. Sen de sadece 65 euro ile bir kişinin katarakt ameliyatı olarak yeniden görmesini sağlayabilir ve bir insana umut ışığı olabilirsin! Haydi, doğan güneşi hep birlikte seyredelim!

 

Dünya genelinde milyonlarca insan Katarakt hastalığından dolayı görme kaybı yaşamaktadır. Katarakt, daha çok ileri yaşlarda ortaya çıkan bir göz hastalığıdır. Gözlerimizde, gözümüze yansıyan ışığı kıran şeffaf bir mercek bulunur. Yıllar geçtikçe bu mercek şeffaflığını yitirerek daha koyu, sisli ve buğulu bir hale gelir. Bu durum ışığın retina üzerine daha az düşmesine neden olur ve görmemiz zamanla azalır. Renkler doygunluğunu kaybeder. Tedavi edilemezse katarakt göz merceği üzerinde yayılır ve görme yetisi kaybolur. Özellikle orta ve ileri yaşlarda görülen katarakt; iklim, kuraklık, sıcaklık ve temiz olmayan yaşam koşularının yaygın olduğu Afrika ve Asya ülkelerinde, oldukça genç yaşlarda da ortaya çıkmaktadır.

 

Katarakt hastalığının en etkili tedavi yöntemi Cerrahi girişim yani katarak ameliyatıdır. EMİN Yardım olarak alanında uzman doktorlar ile birlikte hareket ederek, ameliyat için gerekli ekipmanları tedarik etmekte ve özellikle hastalığın yoğun olduğu Bangladeş'te insanların tedavi olmalarını sağlamaktayız.

 

Siz de sadece 65 euro ile bir kişinin katarakt ameliyatı olarak yeniden görmesini sağlayabilir ve bir insana umut ışığı olabilirsiniz! Haydi, sen de bir dünya aydınlat!

 

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

EMiN İnsani Yardım Derneği

EMiN İnsani Yardım Derneği dünyanın her yerinde temel ihtiyaçlarını temin konusunda sıkıntı yaşayan insanlara, her türlü yardım faaliyetlerini organize etmek üzere kurulmuş olan, kamu yararı statüsüne sahip, gönüllülük ve özveri esasına göre çalışan hükümet dışı bir sivil toplum kuruluşudur.

Banka Bilgileri


EMiN e.V. IBAN: DE91 5023 4500 0437 8000 01 BIC: KTAGDEFFXXX KT Bank AG

İletişim


Wolffring 66, 12101

Berlin / Almanya


+49 (0) 179 510 1734

[email protected]